sauna a infrasauna DYNTAR spol. s.r.o., Vitiněves 132, 506 01 Jičín, tel.: +420 602 232 031, e-mail: info@dyntar.cz
Otevřít menu
Sauny Dyntar
Jedinečnost zpracování

Jedinečnost zpracování

Jedinečnost provedení, zpracování

Více než 30 let vyrábíme originální sauny na míru, které využívají každičký centimetr vašeho prostoru. Proto jsme vyvinuli také unikátní D-panel, který je základem výroby individuální designové sauny.

Z čeho sauny vyrábíme?

Při výrobě atypických designových saun vybíráme ze širokého sortimentu materiálů, které jsou dováženy především z Finska, Německa a Rakouska.

Základní materiál, který je v současné době nejrozšířenější, je severský smrk, který splňuje všechny požadavky na kvalitní obložení saun. Tento materiál má malé rostlé suky a minimální množství pryskyřice, tudíž nehrozí, že se spálíte o vytékající smolu.

Mimo severský smrk si můžete v naší nabídce vybrat i z dalších materiálů, jako je například:

 • Topol
 • Osika
 • Thermoosika
 • Borovice
 • Thermoborovice
 • Exotický cedr
 • A mnoho dalších

 

 

Všechny materiály jsou vybírány a dodávány ve špičkové kvalitě. Při výrobě saunových kabin je zpracováváme tak, aby jim dodaly zcela originální styl a vzhled.

Úprava materiálů

Novým trendem je úprava materiálů takzvaným thermo procesem. Tím je materiál potřebný k výrobě tepelně upraven v sušárně dřeva tak, aby neměnil své fyzikální vlastnosti. Díky tomu je vhodný i do vlhkých prostor a exteriéru.

Dřevo po této úpravě navíc získá medovou barvu a lze ho tak zajímavě kombinovat s přírodně světlými materiály.

Možnosti vytápění

Topidla jsou samozřejmě jednou z neodmyslitelných součástí každé sauny. Nejčastěji se umisťují pod lavice, což je zpravidla považováno za nejbezpečnější řešení.

Oblíbené jsou však i topidla takzvaného košového typu. Díky tomuto provedení se do topidla vejde větší množství kamenů, které odpaří mnohem větší množství vody. Zároveň působí esteticky vyváženým dojmem.

Další možností je použití topidla s parním vyvíječem, díky kterému se vytvoří BIO sauna.

Regulátor teploty

Ke každé elektricky vytápěné originální sauně patří také regulátor teploty. Proto jsme vyvinuli dotykový regulátor, který je schopen ovládat až čtyři elektrická zařízení najednou.

Kromě klasického saunového topidla nainstalujeme do sauny infratechnologii (zářiče VITAE), která umožní individuální nastavení teploty. Jednoduše si tedy můžete pouštět ten typ sauny, na který máte zrovna chuť.

S regulací můžete ovládat i barevné osvětlení s možností nastavení intenzity svícení.

Originalita

Pokud toužíte po originalitě, je vhodnější místo palubek raději zvolit velkoplošné desky. Ty jsou vyráběny z přírodních materiálů a jejich povrch je dýhovaný.

Můžete si vybrat z více než 25 druhů dýhy. Také proto je možné vytvořit saunu z různobarevných exotických dřevin, díky čemuž pak vznikají originální a neobyčejné designy.

Originalitu každé sauny zajišťuje také řada doplňků. Těmi hlavními jsou:

 1. Sada vestavěných reproduktorů – vhodně zvolená hudba napomáhá celkovému uvolnění a relaxaci
 2. Hvězdná obloha – efektivní osvětlení sauny pomocí 45 ks LED diod
 3. Rainbow – LED duhové osvětlení – barevné osvětlení s možností nastavení, vytvářející jemné a uklidňující světelné efekty
 4. Bodové stropní osvětlení nad topidlem – efektivní nasvícení topidla (3 ks speciálních bodovek)

Specialitou našich saun jsou bezrámové skleněné dveře zbroušené pod úhlem 45°, což umožňuje precizní detaily a minimalizuje ztráty energie.

Navštivte nás na našich prodejnách a my vám rádi představíme nejen všechny materiály, ale také i modely originálně řešených saunových kabin.

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím