Otevřít menu
DYNTAR Sauna & wellness

Sauny na míru - „DYNTAR - Nejkrásnější zážitek.“

K individuálnímu (domácímu) saunování patří individuální (domácí) sauny. Píseň Finská sauna od skupiny Karamel začíná slovy: „No tak tě vítám, ty tu máš hic 110 ve stínu těpic, jak žínku tělo ždímá na zdraví je to prý príma“… „Tak tě vítám, už mě tu máš, zas vždy věrný vyznavač tvých krás mou schránku teplo laská.“ A pokračuje refrénem, který přesně vystihuje to, o co při saunování jde: „Sauna je poklad pravý, sauna mý tělo taví, sauna je poklad blázne skvělá je vodní lázeň sauna je metla stáří.“

Společnost DYNTAR hledá řešení, zároveň vyvíjí a vyrábí sauny na míru již 25 let a má tudíž v tomto oboru bohaté zkušenosti. 90% naši produkce tvoří originální designové sauny na míru – sauny využívající každičký centimetr vašeho prostoru. Pro výrobu takových to saun jsme vyvinuli unikátní D-panel, který je základem výroby individuální designové sauny. Každá saunová kabina je originál, vytvořená přesně na míru – respektující rozměry konkrétních prostor a požadavky zákazníka.

Společnost při výrobě atypických designových saun používá široký sortiment 12 druhů materiálů, které dováží především z Finska, Německa a Rakouska. Základní materiál, který je v současné době nejrozšířenější především ve veřejné sféře je severský SMRK, který splňuje všechny požadavky na kvalitní obložení saun. Tento materiál má malé rostlé suky a minimální množství pryskyřice, takže se nemusíte bát, že se spálíte o vytékající smolu. Novým trendem jsou matriály upravená tzv. thermo procesem. Obkladové palubky a materiál potřebný k výrobě interiéru a lavic, je v sušárně dřeva tepelně upraven tak, aby již neměnil své fyzikální vlastnosti. Tím bylo docíleno, že je vhodný i do vlhkých prostor a do exteriéru. Dřevo po této úpravě získá medovou barvu a lze ho zajímavě kombinovat s přírodně světlými materiály. Naše nabídka obkladových materiálů začíná severským smrkem, přes topol, osiku, thermoosiku, borovici, thermoborovici, atd. pokračuje až po exotický cedr. Všechny materiály jsou vybírány a dodávány v A kvalitě. Tyto materiály zpracováváme tak, aby dodaly kabinám zcela originální styl a vzhled. Specifikem je vodorovné uložení palubkového obkladu.

Specialitou jsou bezrámové skleněné dveře zbroušené pod úhlem 45 º, což umožňuje precizní detaily i minimalizuje ztráty energie. Na našich prodejnách vám představíme nejen všechny výše uvedené materiály, ale i několik originálně řešených saunových kabin.

celoprosklená sauna

Smyslem naši práce je přinášet zákazníkům ten nejkrásnější zážitek. Umožnit jim svobodu relaxace v prostoru vytvořeném jen pro ně. Zbavovat je stresu a napětí z jejich každodenního pracovního vytížení. Proto naše kabiny nevyrábíme, ale tvoříme. Naší specialitou jsou celoprosklené sauny, které vás doslova spojí s okolním prostorem.

Pokud toužíte po originalitě, zapomeňte na palubky a zvolte velkoplošné desky, které jsou vyrobeny pouze z přírodních materiálů a jejich vrchní plocha je z dýhy. Dýhy lze volit z více než 25 druhů. Tím vzniká možnost, vytvořit vaši saunu opravdu různobarevných exotických dřevin, které by byly samy o sobě do sauny nevhodné. Do výjimečných saun patří výjimečná topidla, která se umísťují pod lavice a tím se stávají nejbezpečnějšími topidly, což ocení především rodina s malými dětmi. V posledních letech začali výrobci topidel vyvíjet topidla tzv. „košového“ typu, které fungují na principu nižšího natápění saunové kabiny a naopak teplotu a zároveň vlhkost zvyšujeme vyšším poléváním topidel. Zjednodušeně řečeno. Větší množství kamenů, cca 80 kg, je zde proto, aby větší množství vody mělo možnost se odpařit a neteklo vám na podlahu. Tento typ topidel působí v sauně i mohutným esteticky vyváženým dojmem a uživatel má pocit, že opravdu přišel do pravé finské sauny.

Ke každé elektricky vytápěné originální sauně patří regulátor teploty. Společnost DYNTAR vyvinula dotykový regulátor, který je schopen ovládat čtyři el. zařízení najednou. Kromě klasického saunového topidla se jedná o infratechnologii (zářiče VITAE), tím docílíte kombinované sauny a můžete si pouštět ten typ sauny, na který se v tu danou chvíli těšíte. Dalším typem kombinované sauny je použití topidla s parním vyvíječem a vytvoření tak BIO sauny. No a nakonec naše unikátní regulace ovládá i barevné osvětlení s možností regulovat intenzitu osvitu.

Dále pak to jsou sauny venkovní, které opět vytvoříme tak, aby perfektně splynuly s prostorem a umocnily vám zážitky ze saunování. K venkovním saunám se hodí topidla na dřevo. Variabilita těchto topidel vás překvapí. Přikládání z venkovního prostoru, nebo tzv. košové topidla jsou samozřejmostí. Jejich instalace a provoz, ale podléhá jistým pravidlům, která je potřeba dodržovat, protože jinak hrozí, že vaše venkovní sauna může skončit v plamenech.

Doplňky bez kterých se žádná originálně řešená sauna od naší společnosti neobejde:
1) Sada vestavěných reproduktorů, nebo-li muzikoterapie s vhodně zvolenou hudbou.
2) Hvězdná obloha - velmi efektní osvětlení sauny pomocí 45 ks LED diod. Regulace osvětlení zajišťuje plynulou změnu barev nebo trvalý svit zvolené barvy.
3) RAINBOW - LED duhové osvětlení - neoslňující High-tec LED barevné osvětlení vytvářející unikátní jemné a uklidňující světelné nálady a efekty nabízí mimo bíléo světla, brilantní a exotické barvy duhy – kompletní barevné spektrum se základními barvami červená / zelená / modrá a dalších 8 kombinací pevně naprogramovaných. 12 barev může svítit jednotlivě nebo se plynule měnit a může Vás tak podle navolené barvy přivést do nálady tajemných ročních období.
4) Bodové stropní osvětlení nad topidlem – efektní nasvícení topidla (páry při polévání) 3ks speciálních bodovek.
5) + mnoho dalších doplňků.

Všechny naše atypické na míru tvořené sauny jsou za ceny standardních typizovaných saun.

Stavební připravenost: saunová kabina může být umístěna takřka kdekoliv, ovšem vždy je potřeba nás seznámit s uvažovaným místem, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší řešení i vhodnou technologii, obecně požadujeme - v místě sauny do roviny položenou keramickou dlažbu a do předpokládaného místa umístění sauny přiveden (cca ve výši 2m a ponechán ve smotku 3 m) kabel CyKy 5x2,5 jištěný 16A jističem a proudovým chráničem (z tohoto kabelu napojíme topidlo, regulaci i světlo), zvláštní požadavky na odvětrání nejsou – u vestavěných kabin je nutné zajistit možnost přívodu vzduchu v místě umístění topidla + otvor pro odtah, v případě dodávky topidla s parním vyvíječem příp. při intenzívním polévání kamen je vhodné umístění okna či ventilátoru pro odvětrání vzniklé vlhkosti.

V našem produktovém portfoliu najdete i modelové řady originálních saun, které vám dokážeme upravit na míru, dle rozměrů vašeho prostoru.

Pokud se rozhodnete pro originální řešení vaši saunové kabiny, neváhejte nás kontaktovat a naši odborní poradci se vám budou věnovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím