sauna a infrasauna DYNTAR spol. s.r.o., Vitiněves 132, 506 01 Jičín, tel.: +420 493 555 568, e-mail: info@dyntar.cz
Otevřít menu
Sauny Dyntar
Trendy v saunování v roce 2019

Trendy v saunování v roce 2019

2.1.2019

Jde nám o radost
Oblast wellness a relaxace prochází v posledních letech změnami a přináší nové trendy, které se týkají i saun a saunování jako jedné ze snad nejstarších forem odpočinku. Nejvýraznějším trendem současnosti je myšlenka sauny jako místa, kde nejde primárně o zdroj tepla, ale o zážitek. Výrobci saun zaznamenávají, že se lidé chtějí především dobře cítit a proces zahřátí a zchlazení povýšit na rituál, který naplní maximální požadavky na tělesný a duševní komfort. Sauny se tedy přizpůsobují ve svých podobách – musí být kromě funkčnosti krásné a tedy i příjemné. To přináší i výraznější požadavky na podobu odpočívárny, která může stále častěji plnit funkci místa, kde lze odpočívat s rodinou či přáteli.

Bio sauna myslí na vše
Dalším trendem je raketově vzrůstající obliba bio sauny, která oproti klasické finské sauně snižuje pocity diskomfortu spojené s vysokou teplotou a suchým vzduchem, nicméně zachovává stejné účinky. Zároveň se v poptávce setkává i s výše zmíněným trendem a z pobytu v sauně dělá zážitek i pro lidskou psychiku: Důmyslným osvětlením, vestavěnými reproduktory a možností využít harmonizačních účinků aromaterapie. A u vůní ještě zůstaneme – ukazuje se, že Češi milují bylinky a jejich použití v sauně se přímo nabízí. S oblibou trendu lokálních surovin jsou tak nejčastěji využívány aroma oleje v bio kvalitě z lipových květů, borovice, šalvěje nebo podbělu.

Péče o duši i tělo
Na saunu a její účinky myslí také výrobci kosmetiky – prohřátí pokožky jednak otevírá a čistí póry, jednak je epidermis, tedy svrchní vrstva pokožky, připravena vstřebávat účinné látky až třikrát rychleji a do větší hloubky než v pokojové teplotě. Pravdou je, že peelingy, masky a krémy aplikované po sauně Vaše kůže vstřebá a ocení více než kdy jindy.

A na závěr ještě jeden trend, který do tuzemských vod možná zamíří – saunové rituály obohacené o zábavnou složku. V zahraničí si již nyní můžete vybrat, zda by se vám více zamlouvala sauna se čtením příběhů, nebo třeba saunový tematický čarodějnický slet. Jdete do toho?

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím