sauna a infrasauna DYNTAR spol. s.r.o., Vitiněves 132, 506 01 Jičín, tel.: +420 493 555 568, e-mail: info@dyntar.cz
Otevřít menu
Sauny Dyntar
Muzikoterapie v sauně

Muzikoterapie v sauně

7.10.2019

Muzikoterapie znamená doslova léčení hudbou. Kromě zrelaxování těla i mysli, přivádí klid, harmonii a radost do života, ale nabízí se i jako prevence různých psychosomatických onemocnění. Tato onemocnění postihují naši uspěchanou společnost  čím dál častěji a žádná přímá léčba na ně zatím není.

Muzikoterapie se dá také popsat jako cílené působení zvuků, tónů, rytmů a hlasů na lidský organismus. Hudba, která se nám příjemně poslouchá, totiž mimo jiné zvedá hladinu serotoninu. Ten pozitivně působí na naši náladu a jeho nedostatek se projevuje poruchami spánku nebo hlubokou depresí.

Hudba jako taková obsahuje tři složky. Každá složka ovlivňuje lidský organismus odlišně. Rytmus hudby působí na náš tělesný stav (na činnost srdce a vnitřních orgánů). Melodie se zaměřuje na naši emoční stránku. Poslední složka se nazývá harmonie hudby. Slouží jako brána do nevědomí člověka.

Muzikoterapie je jedna z nejefektivnějších neverbálních metod psychoterapie a psychologie. Rozeznává se aktivní muzikoterapie (terapie pomocí hraní na různé nástroje) či pasivní (naslouchání zvuků, vibrací gongů a melodií).

V saunách se můžete setkat s její pasivní formou. Víte, jak muzikoterapie probíhá?

Usadíte se v sauně nebo si lehnete na podložku a necháte se 15 – 45 minut ukolébávat zvuky tibetských mís, zpívajících mís, zvonků nebo různými nástroji. Těmito nástroji mohou být Koshi, Kigonki, Šamšula, Digeridoo či zvuky gongu nebo šamanského bubnu. Využívají se také přírodní zvuky – praskání ohně, šumění moře nebo i poslech ticha. Tělo se začne vibracemi a zvuky pomalu zklidňovat
od každodenního shonu. Tento celý odpočinek mohou umocňovat kouřové vůně. V některých případech se podává k popíjení mátový čaj nebo domácí limonáda.

Pro zvýšení relaxace si můžete sebe představit jako pírko pomalu padající k zemi. Zatímco ve Vaší mysli bude pírko čím dál tím blíž k zemi, Vy se budete cítit více
a více uvolněnější. Nakonec dosáhnete hlubokého odpočinku a necháte v mysli pírko pomalu a jemně přistát na zemi.

I krátká muzikoterapie naprosto postačí k tomu, abyste se cítili jako znovuzrození a plní nové energie. Navíc poslech správně zvolené hudby rozvíjí představivost, dále nabízí znovu vybavení zapomenutých vzpomínek a asociací nebo dokonce otevírá zážitky z nevědomí.

Relaxační kabiny DYNTAR

Díky instalaci hudební soupravy si tak můžete přímo při relaxaxi pouštět svou oblíbenou hudbu přímo z telefonu nebo z MP3.

Hudba ovlivňuje srdeční rytmus, krevní tlak, dýchání i svalový tonus a při relaxaci zmírňuje bolest, úzkost a strach.

Zavřete oči a zaposlouchejte se do zvuků ptáků, moře nebo přírody, která vás náhle obklopí svou přítomností.

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím