sauna a infrasauna DYNTAR spol. s.r.o., Vitiněves 132, 506 01 Jičín, tel.: +420 493 555 568, e-mail: info@dyntar.cz
Otevřít menu
Sauny Dyntar
Jak v sauně správně pečovat o vlasy

Jak v sauně správně pečovat o vlasy

24.9.2021

Pravidelné saunování je sice blahodárným balzámem pro celé tělo, nicméně vaše vlasy při něm mohou bez správné péče trpět. Víte, jak se o vaše vlasy správně postarat během saunování?

Sauna má mimo jiné i mimořádně příznivé účinky na pokožku, a to včetně pokožky hlavy, zejména pokud trpíte na lupy, anebo se vám kůže na hlavě rychle mastí. Vlasy samotné si ale na vysokou teplotu příliš nepotrpí a zvlášť pokud si je barvíte nebo jsou suché a poškozené, mohou během saunování vyloženě trpět. Tedy alespoň dokud se o ně správně nepostaráte.

Před vstupem do sauny

Pokud jste během dne použili nějaké stylingové přípravky (jako je lak, gel nebo vosk na vlasy), rozhodně je potřeba je před návštěvou sauny důkladně smýt šamponem. Jinak stačí vlasy navlhčit ve sprše.

Pokud se chcete vyhnout roztřepeným konečkům, nenechávejte vlasy rozpuštěné, ale raději je smotejte do uzlu.

Saunování můžete ale využít i jako příležitost k aplikaci hloubkově vyživující masky na vlasy. Tu naneste především na konečky a délky vlasů, pokožku hlavy byste měli nechat dýchat. Po aplikaci masky vlasy ještě zabalte do ručníku, namočeného ve vlažné vodě. Pokud dáváte přednost přírodní kosmetice, poslouží vám stejně dobře i kokosový olej. V každém případě se pak vyhněte přípravkům na bázi glycerinu, které v suchém prostředí sauny mohou vlasy ještě více vysušit.

Během saunování

Nepřekračujte doporučenou dobu jednoho saunového cyklu a snažte se udržet vlasy vlhké. Pokud jste vlasy zabalili do ručníku, nenechte jej nikdy úplně vyschnout, ale pravidelně jej namáčejte ve vlažné vodě. Použít můžete také speciální saunový klobouk, který vám pomůže zachovat chladnou hlavu.

Po skončení saunování

Masku z vlasů opláchněte vlažnou vodou. Pokud jste aplikovali kokosový olej, budete muset použít i šampon. Studená sprcha na závěr vám pomůže zchladit pokožku hlavy a zabránit tak jejímu nadměrnému pocení.

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím