sauna a infrasauna DYNTAR spol. s.r.o., Vitiněves 132, 506 01 Jičín, tel.: +420 493 555 568, e-mail: info@dyntar.cz
Otevřít menu
Sauny Dyntar
Jak saunování prospívá vaší pokožce

Jak saunování prospívá vaší pokožce

8.4.2021

Kromě toho, že si v ní báječně odpočinete, má sauna pozitivní dopad jak na psychiku, tak i na vaše fyzické zdraví. Nedávná studie, publikovaná americkým národním ústavem biotechnologie, navíc potvrdila, že saunování zlepšuje hydrataci a obecně celkový zdravý vzhled pokožky. 

Na pleť pozitivně působí všechny typy saun, infrasauny se však v tomto ohledu ukázaly jako nejúčinnější. Je to hlavně díky jejich nižší teplotě, která umožňuje delší jednotlivé sezení.  

Jak sauna omlazuje 

Teplé prostředí v sauně podporuje produkci kolagenu, což je protein, zodpovědný mimo jiné za elasticitu pokožky. Ta je pak při pravidelném saunování pevnější a zdravější.  

Kromě toho se v teple sauny vaše pokožka snadněji zbaví odumřelých buněk a nahradí je novými, což pro vás v důsledku znamená svěžejší a zářivější vzhled. 

Zdravá pleť díky detoxikaci 

O detoxikačních účincích saunování jste se již mohli dočíst v našem předchozím článku. Zjednodušeně se dá říci, že proces pocení působí jako očista celého organismu. S potem odcházejí z těla toxiny a další škodlivé látky, jako jsou například těžké kovy. Díky této očistě je váš organismus zdravější a pokožka čistší: zbavit se takto můžete ucpaných pórů, černých teček i akné. 

Prokrvením k zářivému vzhledu 

Vinou nedostatečného prokrvení buňky pokožky rychleji stárnou, pleť vypadá unaveně a má nezdravou barvu. Saunování způsobuje rychlejší proudění krve v rámci celého organismu. Díky tomu se do každé buňky vaší pokožky dostane tolik potřebný kyslík a další nezbytné živiny. Pleť získá zdravou barvu a svěže září. 

Aby se pozitivní vliv saunování mohl na vaší pleti dokonale projevit, nezapomínejte se hydratovat zevnitř, tedy dodržovat dostatečný pitný režim. 

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím