sauna a infrasauna DYNTAR spol. s.r.o., Vitiněves 132, 506 01 Jičín, tel.: +420 493 555 568, e-mail: info@dyntar.cz
Otevřít menu
Sauny Dyntar
Dopřejte si v sauně terapii barevným světlem

Dopřejte si v sauně terapii barevným světlem

19.3.2021

Chromoterapie, neboli léčba barevným světlem, je postavena na vlivu jednotlivých barev na lidskou psychiku, a někdy dokonce i na zdravotní problémy. 

Působením barev na člověka, jeho smysly, fyzický i duševní stav se lidstvo zabývalo odedávna, například již ve starém Egyptě. Chromoterapie se v různých formách objevuje v indickém systému Ajurvéda, ale pracuje s ní i tradiční čínská medicína. 

Díky nám a našemu volitelnému doplňku, relaxačnímu osvětlení Rainbow, si můžete chromoterapii vychutnávat přímo ve vaší sauně, a ještě tak prohloubit pozitivní účinky saunování na tělo a mysl. 

Červené světlo 

Červená barva rozproudí krev a zrychlí tep. Může také mírně zvýšit krevní tlak, stejně jako dechovou frekvenci.  

Oranžové světlo 

Oranžová barva dodává energii a stimuluje mysl. Výrazně také zlepšuje náladu, takže je ideální pro chvíle sklíčenosti nebo skleslosti. Říká se také, že oranžové světlo pomáhá během saunování rychleji metabolizovat tuky. 

Žluté světlo 

Žlutá barva podporuje pozitivní myšlení a celkově zlepšuje náladu. Rovněž podporuje metabolickou výměnu a zrychluje očistné procesy během saunování. 

Zelené světlo 

Zelená je uklidňující barva, která pomáhá dosáhnout vyrovnanosti a emoční stability. Výborně působí v zimním čase na ty, kteří trpí lehkými depresemi v důsledku nedostatku denního světla. 

Modré světlo 

Modrá barva uklidňuje, zmírňuje stres a snižuje vnitřní napětí. Pomáhá také proti bolestem hlavy či migrénám, mírně snižuje krevní tlak a dokáže také tlumit záněty. 

Fialové světlo 

Fialová pomáhá proti úzkostem a při potížích s usínáním. Má uvolňující účinky na pacienty s fibromyalgií (nemoc, způsobující zatuhnutí a bolest svalů v oblasti zad a šíje). 

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím