sauna a infrasauna DYNTAR spol. s.r.o., Vitiněves 132, 506 01 Jičín, tel.: +420 493 555 568, e-mail: info@dyntar.cz
Otevřít menu
Sauny Dyntar
6 důvodů, proč je pravidelné saunování nejlepším předsevzetím

6 důvodů, proč je pravidelné saunování nejlepším předsevzetím

21.12.2020

Pokaždé, když se rok s rokem sejde, má mnoho lidí tendenci bilancovat a přemýšlet, co by chtěli ve svém životě zlepšit. Zkrátka, nový rok = nové začátky, tedy ten pravý čas na změnu. 

Nejčastější novoroční předsevzetí mají co dělat s hubnutím, vyřešením zdravotních problémů nebo obecně s vylepšením fyzické kondice. Víte ale, že tohle všechno, a ještě něco navíc, vám pomůže vyřešit jen jedno jediné předsevzetí? Pravidelné saunování. A tady je 6 důvodů, proč byste si saunování měli dát jako novoroční předsevzetí i vy: 

1) Pomůže vám zhubnout 

Možná se vám to zdá až příliš krásné, než aby to byla pravda, ale je to tak: saunováním se dá zhubnout. Stejně jako při jiné námaze spaluje tělo kalorie i v sauně, a při půlhodinovém pobytu (rozděleném na kratší cykly) se zpotíte stejně, jako při 3kilometrovém běhu. Redukce tuku v oblasti bříška je pak při pravidelném saunování viditelná již po 3 měsících.  

2) Uvolní stres 

Stres se dokáže pořádně podepsat nejen na vzhledu člověka, ale i na jeho fyzickém zdraví. Saunování vám pomůže uvolnit nahromaděné napětí v těle, uvolnit se a relaxovat. Kromě toho bylo prokázáno, že saunování zapříčiňuje i uvolňování endorfinů, což jsou hormony štěstí. 

3) Zmírní bolesti 

Pokud vás trápí bolavé klouby či namožené svaly, je sauna přesně to, co potřebujete. Teplo je jako balzám na rozbolavělé končetiny, jelikož vám rozproudí krev, která následně sníží tlak na bolavé klouby. 

4) Celkově prospívá zdraví 

Saunování má velice podobné účinky na tělo jako pravidelné tělesné cvičení. Díky teplu se totiž zvýší vaše tepová frekvence, což následně funguje jako prevence kardiovaskulárních chorob. 

5) Zbaví vaše tělo toxinů 

O detoxikaci organismu v sauně jsme pro vás již jeden článek napsali. Ve zkratce: tajemství je v procesu pocení, který vám nejen pomůže hubnout, ale rovněž zbaví vaše tělo škodlivých látek. 

6) Zvyšuje kvalitu vašeho spánku 

Pokud se večer často trápíte a navzdory únavě nemůžete usnout, pak i pro vás je sauna perfektním řešením. Po prohřátí organismu při odchodu ze sauny se totiž celé tělo pomaličku ochlazuje a zpomaluje vnitřní procesy. A právě tehdy nastává vaše chvíle: běžte si lehnout a uvidíte, že spánek přijde sám. 

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím