sauna a infrasauna DYNTAR spol. s.r.o., Vitiněves 132, 506 01 Jičín, tel.: +420 493 555 568, e-mail: info@dyntar.cz
Otevřít menu
Sauny Dyntar
5 věcí, které můžete dělat v sauně

5 věcí, které můžete dělat v sauně

19.4.2021

Ačkoliv je sauna zamýšlena především k tiché relaxaci, ne každému to tak vyhovuje. Najdou se i tací, kterým jen pouhých 15 minut nečinnosti připadá stěží snesitelných. Níže je proto 5 tipů pro saunaře, kteří potřebují něco dělat: 

Meditujte 

Zkuste saunu využít k tomu, abyste si dokonale pročistili myšlenky a zlepšili svou schopnost soustředění. Pokuste se vnímat, jak teplo prostupuje vaší kůží, jak se vaše tělo dotýká dřeva i vůni esenciálního oleje, který jste si na saunování vybrali. Potlačte veškeré nepříjemné nebo stresující myšlenky a užívejte si sama sebe právě tady a teď. 

Pište 

Někdy je myšlenek příliš mnoho na to, aby je člověk nechal jen tak být. Pokud je to váš případ, zkuste je ze sebe vypsat. Pište o tom, co vás trápí, co jste přes den udělali nebo co ještě udělat plánujete. Klidně ale můžete stvořit rovnou báseň nebo krátkou povídku! A pokud vám to se slovy až tolik nejde, zkuste kreslit. 

Zkuste cvičit jógu 

Zde hodně záleží na tom, jak velká je vaše sauna a kolik v ní máte kolem sebe prostoru: podle toho si vyberte některé jógové protahovací cviky. V žádném případě se však nepřepínejte, ani nezkoušejte cvičit příliš rychle. A pokud je vaše sauna úplně maličká, můžete vyzkoušet alespoň základní protahovací cviky, třeba na krční páteř. 

Čtěte si 

Pamatujete si na všechny ty knížky, které jste sami sobě slíbili přečíst, ale nikdy vám na to nezbyl čas? Sauna je jedním z ideálních míst, kde to všechno dohnat. Ujistěte se pouze, že máte v sauně k četbě dostatečné osvětlení, a pokud používáte čtečku, dobře si zjistěte její teplotní limity u výrobce. 

Věnujte se rodině 

Ve Finsku je sauna rodinnou záležitostí: chápou ji tam jako místo, kde rodina tráví čas společně, bez telefonů a další technologie. Saunování je tam dokonce i vánoční tradicí. Nechte se proto inspirovat a vezměte do sauny i manžela či manželku a vaše děti. Uvidíte, že budete za společně strávený čas vděční. 

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím