sauna a infrasauna DYNTAR spol. s.r.o., Vitiněves 132, 506 01 Jičín, tel.: +420 493 555 568, e-mail: info@dyntar.cz
Otevřít menu
Sauny Dyntar
sauny Dyntar

BLOG o saunování

Muzikoterapie v sauně

07.10.2019

Co jste ještě možná nevěděli o léčebných účincích muzikoterapie!

V saunových centrech se můžete nyní nechat unášet pozitivními účinky nejen samotného saunování, ale i muzikoterapie. Víte však, co muzikoterapie je a jak působí na lidský  organismus? 

Celý příspěvek >


Sauna do bytu

05.09.2019

O blahodárných účincích sauny není pochyb. Krom prohřátí a detoxikace celého organismu také posiluje imunitu, podporuje krevní oběh a normalizuje krevní tlak. Dále se saunování využívá jako skvělá prevence různých chorob, ale hlavně poskytuje příjemný odpočinek nebo naopak povzbuzující účinky. V neposlední řadě ji lidé s aktivním životním stylem rádi využívají k uvolnění svalů a větší hybnosti kloubů.

Celý příspěvek >


Saunování v zahraničí

11.08.2019

Navštívili jste již turecké horké lázně hammam, horké prameny v Japonsku onsen nebo temaxcal indiánskou parní saunu v Mexiku?

Léčivé a uklidňující účinky sauny si lidé dopřávají od nepaměti nejen v Evropě, ale i po celém světě. Poznejte, jak se saunují mexičtí a američtí indiáni, Arabové nebo Asiati.

Celý příspěvek >


Saunování v Evropě

15.07.2019

V Rusku dostanete vodku, ve Španělsku musíte do sauny v plávkách, aneb jak se saunovat v zahraničí.

Jiný kraj, jiný mrav. Toto pořekadlo platí i u zvyků při saunování. Rádi byste si zašli na své dovolené nebo při cestách do zahraničí do sauny, ale neznáte místní saunovou etiketu? Nejste si jistí, jestli se saunovat nazí nebo v plavkách?  
Kde narazíte na smíšené a kde naopak na oddělené veřejné sauny? Přečtěte si,
jak se saunuje v jednotlivých zemích Evropy (a v následujícím článku v odlišných částech světa) a dopřejte si relaxaci v zahraničních saunách bez obav.

Celý příspěvek >


Saunové ceremoniály

06.07.2019

Přemýšlíte, čím si zpestřit vaše pravidelné saunování? Chcete zažít při saunování jedinečnou show? Pak zkuste nezapomenutelný zážitek saunových ceremoniálů. Ceremoniály jsou určeny jak pro zkušené saunové nadšence, tak i pro úplné začátečníky. Zažijete díky nim větší pocit relaxace a podle vybraného druhu saunových ceremoniálů i například tělový peeling.

Celý příspěvek >


Účinky sauny na psychiku

03.06.2019

Teplo a pocit tepla naplňuje jednu ze základních potřeb a je spojován s pocitem bezpečí a všeobecně se lze shodnout, že je-li nám teplo, je nám většinou alespoň zčásti dobře. Účinky saunování ale sahají do lidské duše mnohem hloub a lze je přirovnat k malému instantnímu zázraku.

Celý příspěvek >


Colorterapie – i barvy mohou léčit !

07.05.2019

Jedná se o jednu z alternativních léčebných metod, která spočívá v léčení vibracemi barev. Barvy jako takové jsou bezbarvé. Své zbarvení dostávají až jako výsledek odrazu bílého světla o předmět. Tímto odrazem se bílé světlo rozkládá na základní barvy: červenou, oranžovou, žlutou, modrou, zelenou a fialovou. 

Celý příspěvek >


Odhalte tajemství ideálního času a teploty při saunování!

17.03.2019

Existují tisíce parametrů pro ideální teplotu, strávený čas a vlhkost v každé sauně. Přes všechna následná doporučení však záleží na Vašem subjektivním pocitu. Je nutno si uvědomit, že hlavním cílem saunování je podle zvolené metody buď hluboká relaxace a naprosté odtrhnutí od všední reality nebo naopak načerpání nové energie a zlepšení fyzické vytrvalosti, kondice a obranyschopnosti.

Celý příspěvek >


Bezpečné domácí saunování!

24.02.2019

Kupujete-li si saunu do své domácnosti, velice pečlivě dbejte na výběr specializovaných prodejců s dlouholetými zkušenostmi v oboru a montážních firem s praxí v montování saun do domácností či zahrad. Před výběrem té správné společnosti si projděte její reference. 

Celý příspěvek >


Trendy v saunování v roce 2019

02.01.2019

Poháněni motivací být ve všech aspektech každodenního života co nejúspěšnější a oceněni svým okolím, lámeme své osobní rekordy a žonglujeme s časem. Oproti minulým dekádám jsme se ale jako společnost polepšili a nejspíše i poučili od předchozích generací – wellness a péče o sebe již dnes nepatří do kategorie zbytečného luxusu, nýbrž do potřeb nezbytných pro celkový pocit štěstí.

Celý příspěvek >


nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím