Otevřít menu
DYNTAR Sauna & wellness
sauna Vizio

Sauna Vizio

Design

Protože se sauny stávají viditelnou a neoddělitelnou součástí interiérů, je potřeba se jejich vzhledu věnovat. Významnou měrou totiž ovlivňují výsledný dojem z daného prostoru. Saunování se navíc stává stále oblíbenějším způsobem trávení volného času.

Naše společnost se vlastnímu designu věnuje od svého založení v roce 1991. Vždy jdeme vlastní cestou a vyvíjíme vlastní produkty. Proto nás potěšila spolupráce s profesionální designérkou paní Ing. Šárkou Finsterlovou, která pro naši společnost navrhla revoluční řešení interiéru saunových kabin, kde je kladen důraz na ergonomii saunových lavic, a tím zvýšen komfort saunování.

Ergonomie

Prostor organických linií sauny VIZIO nabízí možnost přizpůsobit tvar různým polohám těla člověka. Adekvátní ergonomie je u saunování především ze zdravotního hlediska velmi důležitá. Jedině v takto navržené sauně můžeme dosáhnout rovnoměrného prohřátí celého těla.

Funkce

Nelze samozřejmě zapomínat ani na naše fyzické pohodlí. V klasické sauně jsou lavice nepohodlné a těžko na nich hledáme příjemné polohy – zážitek ze saunování je v takové sauně přirozeně podstatně menší. VIZIO navíc pojímá saunování jako tradiční společenskou událost, prostor je proto řešen tak, aby spolu návštěvníci sauny mohli snadno komunikovat.

Čím pohodlnější relaxační prostředí v sauně vytvoříme, tím většího komfortu ze saunování můžeme nabýt. Jakými jinými prostředky dosáhnout větší obliby sauny než pohodlností vnitřního vybavení?

Designer

Autorka interiéru sauny VIZIO, Ing. Šárka Finsterlová, vystudovala MZLU v Brně, obor vývoj a tvorba nábytku. Tento návrh byl součástí její diplomové práce.

„Za každou tvořivou prací stojí myšlenka, která je pilířem celého návrhu. Její jedinečnost pak odráží osobitost konečného výsledku.“

Produkt VIZIO

„Pravěká jeskyně byla historicky prvním obydlím, které poskytovalo útočiště před nástrahami vnějšího světa – při navrhování sauny VIZIO jsem se proto snažila maximálně využít organických tvarů, a vytvořit tak prostor, kde by si odpočinulo tělo i mysl. Běžná soudobá sauna je obvykle nepohodlná a neútulná a k odpočinku příliš nevybízí; chtěla jsem proto vytvořit saunu, ve které bych se jako návštěvník sama cítila dobře. Rozhodujícími se tak staly tři základní aspekty, jež jsem se ve svém návrhu snažila propojit – ergonomie, dispozice a estetika. Při navrhování základního konceptu sauny mi výrazně zjednodušil práci postup rozkreslování pozic člověka do různě velkých kružnic vzhledem k velikosti zadaného prostoru.“ Z Diplomové práce Ing. Šárky Finsterlové.


sauna


Poptejte saunu online a získejte slevu 5%

Vyplněním poptávkového formuláře získáte při případné objednávce našich produktů dodatečnou slevu 5% na kompletní dodávku. Naši specialisté vás budou obratem kontaktovat, aby vám pomohli s výběrem vaší vysněné sauny.

Kolik je 2+5


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím