Otevřít menu
DYNTAR Sauna & wellness

Originalita Sauny DYNTAR

„DYNTAR – Originál je jen jeden.“

Společnost se zabývá kompletní výrobou saunových kabin, infrakabin, saunového nábytku a dodávkou dalšího příslušenství, jako topidel, doplňků nebo ochlazovacích kádí. Společnost při výrobě používá široký sortiment 12 druhů materiálů, které dováží především z Finska, Německa a Rakouska. Tyto materiály zpracovává tak, aby dodaly kabinám zcela originální styl a vzhled. Specifikem je vodorovné uložení palubkového obkladu a jedinečná panelová konstrukce saunových kabin, která umožňuje využít každý centimetr prostoru. Specialitou jsou bezrámové skleněné dveře zbroušené pod úhlem 45 º, což umožňuje precizní detaily i minimalizuje ztráty energie. Zákazníci často využívají spojení relaxace v teple s muzikoterapií a s požitkem z barev. Sauny jsou ovládány regulacemi vlastní výroby, stejně jako infrakabiny s infračerveným prohříváním, s nimiž se ve světě začalo až v roce 1996 po olympiádě v Atlantě, kdy je využívali závodníci před sportovními masážemi.

Ing. Karel Dyntar, MBA – majitel a zakladatel společnosti.

Karel Dyntar

Dnes jsou privátní sauny něco jako domácí kino. „Snažíme se nekopírovat, neinspirovat se konkurencí, hledáme vlastní cesty,“ říká Karel Dyntar. „Sauna je o interiéru a ergonomii. Pocity uvolnění a dobré nálady navodí přirozenost tvarů. I proto spolupracujeme s mladými tvůrci. Sauna Vizio vznikla v rámci diplomové práce Šárky Finsterlové, i když jí původně ve škole nevěřili, že se dá její návrh vyrobit a bude funkční.“ Lehátko Organic se stolkem navrhla Hana Jindrová, tehdy čerstvá absolventka, a autorkou zatím posledních návrhů je opět začínající nadějná designérka Jana Černá. „V uspěchané době přetížených manažerů je důležité relaxovat,“ dodává majitel firmy. Saunové kabiny se umísťují od sklepa až po půdu, od garáže po zahradu, záleží na prostoru a preferencích zadavatele. Nicméně stále ještě převládá konzervativní názor, že sauna má být ve sklepě a pro čtyři lidi. Ale i do velké vily si můžete pořídit malou kabinu. To, že sauna zmenšuje svoje rozměry, neznamená, že omezuje možnosti. Nutno dodat, že sám majitel sám saunu v ložnici. „Saunování je o pocitech i o tom, že si vyčistíte hlavu, domácí kabina vám dopřeje potěšení, kdy chcete, vyhřátá je za dvacet minut,“ uzavírá.

„DYNTAR - Nejkrásnější zážitek.“

Smyslem naši práce je přinášet zákazníkům ten nejkrásnější zážitek. Umožnit jim svobodu relaxace v prostoru vytvořeném jen pro ně. Zbavovat je stresu a napětí z jejich každodenního pracovního vytížení. Proto naše kabiny nevyrábíme, ale tvoříme.

Saunové kabiny DYNTAR jsou vytvářené se záměrem přinést soulad a souznění člověka s prostorem, který jej obklopuje. Designéři společnosti DYNTAR vytvářejí prostory, kde uživatel doslova splývá se saunou samotnou. Nechává své myšlenky ukolébat v náruči přizpůsobené křivkám jeho těla. Křivkám, které v jemně gradujícím rytmu horizontálních linií vystupují z vnějšího pláště a znovu se poklidně navracejí. DYNTAR sauny jsou místem, kde jsou lidé tváří v tvář opravdu spolu. Jsou útočištěm před rychlým tempem doby.

DYNTAR sauny jsou zaoblené proto, aby prostor útulně plynul, stejně jako myšlenky a snění. DYNTAR sauny se stávají nedílnou rovnocennou součástí každého interiéru. A přeneseně i každodenního života lidí.

Originální DYNTAR sauny se vymykají zažitým vertikálním liniím. Díky našemu individuálnímu přístupu ke každé zakázce máte možnost zvolit si barevné řešení povrchu a docílit tak snadného sladění s vaším interiérem.

Adekvátní ergonomie je u saunování především ze zdravotního hlediska velmi důležitá. Jedině v takto navržené sauně můžeme dosáhnout rovnoměrného prohřátí celého těla.

„Za každou tvořivou prací stojí myšlenka, která je pilířem celého návrhu. Její jedinečnost pak odráží osobitost konečného výsledku.“

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím