sauna a infrasauna DYNTAR spol. s.r.o., Vitiněves 132, 506 01 Jičín, tel.: +420 493 555 568, e-mail: info@dyntar.cz
Otevřít menu
Sauny Dyntar
materiály na výrobu sauny Dyntar

Materiály na výrobu sauny

Materiály na výrobu sauny musí splňovat ty nejnáročnější kritéria. Dřevo je přírodní materiál, který je svou podstatou stále živý a reaguje na venkovní podmínky, kterým je vystaven. Z tohoto důvodu se na výrobu sauny nehodí každá dřevina. Na základě našich dlouholetých zkušeností vybíráme pro vás dřevo té nejvyšší kvality. Vybírat můžete ze široké nabídky 12 druhů obkladových materiálů dovážených především z Finska.
dřevo - aspen světlý

Aspen světlý (osika)

Saunové palubky Aspen se vyznačují vysokou odolností vůči vlhkosti a vysokým teplotám. Osika si udržuje svou přirozenou barvu i své vlastnosti. Palubky jsou vhodné na výrobu kvalitních saunových obkladů, jelikož se nekroutí ani nepraskají. Osika je dřevo světlé barvy s výrazným leskem, které se vyznačuje čistými světlými liniemi bez suků a smolníků, což zaručuje luxusní vzhled sauny. Osika podléhá menší oxidaci a žloutnutí než finský smrk. Rozměr 15 x 90 mm.

dřevo - aspen světlý široký

Aspen světlý široký (osika)

Saunové palubky Aspen se vyznačují vysokou odolností vůči vlhkosti a vysokým teplotám. Osika si udržuje svou přirozenou barvu i své vlastnosti. Palubky jsou vhodné na výrobu kvalitních saunových obkladů, jelikož se nekroutí ani nepraskají. Osika je dřevo světlé barvy s výrazným leskem, které se vyznačuje čistými světlými liniemi bez suků a smolníků, což zaručuje luxusní vzhled sauny. Osika podléhá menší oxidaci a žloutnutí než finský smrk. Rozměr 15 x 90 mm.

dřevo - cedr

Cedr

Saunová palubka z cedru je prvotřídní dřevo (kvalita „A" – výběrové bez suků) dovážené přímo z Finska. Jedná se o křehčí dřevo, které je barevně velmi různorodé, a proto se hodí do moderních extravagantnějších saun. Je oblíbené pro svůj přírodní vzhled, nízkou hmotnost, vůni, dlouhou životnost a nízké nároky na údržbu.

dřevo - cedr sukatý

Cedr sukatý

Od klasického cedru se liší pouze svým rustikálním vzhledem díky tomu, že obsahuje suky. Saunová palubka z cedru je dřevo vysoké kvality dovážené přímo z Finska. Jedná se o křehčí dřevo, které je barevně velmi různorodé, a proto se hodí do moderních extravagantnějších saun. Je oblíbené pro svůj přírodní vzhled, nízkou hmotnost, vůni, dlouhou životnost a nízké nároky na údržbu.

dřevo - D-panel

D Panel

Nejkvalitnější a nejvariabilnější materiál na stavbu sauny, který si můžete vybrat. Sauny jsou vyráběny z velkoformátových desek, kde základem je 5 vrstvá překližka vyrobená z balzového dřeva a její finální vrstvu tvoří dýha. Druh dýhy si lze vybrat ze 125 druhů dřevin.

dřevo - olše

Olše

Klasická světlejší olše je ideální, pokud chcete, aby vaše sauna vypadala jemně a čistě. Výborný materiál pro stavbu sauny. Dřevo má velmi jemnou, téměř neznatelnou kresbu. Palubky mají krásný odstín do růžova, který se časem zvýrazní. Dřevo je zcela bez suků, s minimem viditelných letokruhů. Je ideální na údržbu svojí hladkostí a bezsukatostí.

dřevo - smrk

Smrk

Smrkové palubky jsou nejpoužívanějším materiálem pro obkládání stěn saun. Materiál je vhodný jak pro finské sauny, tak i infrasauny. Severský smrk je charakteristický sukatou strukturou a smolníky, které sauně dodávají typickou vůni dřeva. Každý suk dotváří přirozenou přírodní atmosféru v sauně. Suky nesmějí být vypadané, sukovitost je jinak žádoucí a je typickým rysem dřeva. Kvalita palubek je dána především jeho sušením, aby v sauně nedošlo k jeho kroucení.

dřevo - thermo aspen široký

Thermoaspen široký

Tepelné zpracování palubek Aspen (osika) zlepšuje vlastnosti dřeva a otevírá nové možnosti použití těchto typů dřev. Tepelné zpracování je technologie, která zahrnuje přirozené změny buněk dřeva. V současné době tento typ dřev je široce používán při výrobě dekorativních tmavých obkladů, které kladou důraz na elegantní design saun. Tepelně modifikované dřevo je stejně kvalitní jako ostatní druhy dřeva. Vzhled saunových palubek thermoAspenu (osika) je dlouhodobý a odolný vůči vysokým teplotám. Rozměr 15 x 118 mm.

dřevo - thermo aspen

Thermoaspen

Tepelné zpracování palubek Aspen (osika) zlepšuje vlastnosti dřeva a otevírá nové možnosti použití těchto typů dřev. Tepelné zpracování je technologie, která zahrnuje přirozené změny buněk dřeva. V současné době tento typ dřev je široce používán při výrobě dekorativních tmavých obkladů, které kladou důraz na elegantní design saun. Tepelně modifikované dřevo je stejně kvalitní jako ostatní druhy dřeva. Vzhled saunových palubek thermoaspenu (osika) je dlouhodobý a odolný vůči vysokým teplotám. Rozměr 15 x 90 mm.

dřevo - thermo borovice

Thermo borovice

Materiál Thermoborovice má sníženou tepelnou vodivost (o 20 – 25 %) a proto je velice vhodný pro výrobu saunového interiéru. Díky tepelné úpravě nedochází vlivem tepla k uvolňování pryskyřice, která již byla odstraněna v průběhu procesu úpravy. Profily se působením tepla nedeformují vzhledem k lepší stabilitě získané vlivem změn, probíhajících v materiálu při tepelné úpravě. Materiál se nikdy nezahřeje tak, aby došlo k popálení nebo zranění saunujících se osob.Borovice je v případě palubek alternativou smrkového dřeva. Je oceňovaná pro svou dlouhou trvanlivost a velkou odolnost proti vlhkosti. Dřevo z borovice je charakteristické mírným červeným nádechem a výraznou dřevitou vůní, která časem slábne. Během let navíc dřevo lehce tmavne, a tím dotváří zajímavý kontrast s interiérem.Používá se převážně pro výrobu saunových lavic, roštů, opěrek zad a doplňků.

dřevo - thermo smrk

Thermosmrk

Thermo smrk má podobné vlastnosti jako finský smrk.Hodí se na stavbu masivní sauny. Tepelně upravené dřevo je stejně kvalitní a má stejné vlastnosti jako ostatní druhy dřeva.Smrkové palubky jsou nejpoužívanějším materiálem pro obkládání stěn saun. Materiál je vhodný jak pro finské sauny, tak i infrasauny. Severský smrk je charakteristický sukatou strukturou a smolníky, které sauně dodávají typickou vůni dřeva. Každý suk dotváří přirozenou přírodní atmosféru v sauně. Suky nesmějí být vypadané, sukovitost je jinak žádoucí a je typickým rysem dřeva. Kvalita palubek je dána především jeho sušením, aby v sauně nedošlo k jeho kroucení.

dřevo - thermo topol

Topol

Saunové latě z materiálu topol jsou určené k výrobě saunových lavic, opěrek zad, podlahového roštu, krytu topidla nebo podhlavníků. Materiál se vyznačuje nízkou tepelnou vodivostí a proto je vhodný do vašich saun. Je bezpečný, jelikož se nikdy nezahřeje tak, aby došlo k popálení nebo zranění saunujících se osob. Topolové dřevo má krémově bílou až světle slámovou barvu. Je typické tím, že velmi rychle schne. Kresba dřeva není skoro vidět, časem lehce šedne, je bez suků a bez lesku. Topol se téměř neohýbá a je velmi odolný proti deformacím. Navíc se snadno opracovává, dobře drží vruty a hřebíky se snadno lepí.

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím