sauna a infrasauna DYNTAR spol. s.r.o., Vitiněves 132, 506 01 Jičín, tel.: +420 602 232 031, e-mail: info@dyntar.cz
Otevřít menu
Sauny Dyntar
Materiály na výrobu sauny

Materiály na výrobu sauny

Materiály na výrobu sauny musí splňovat ta nejnáročnější kritéria. Dřevo je přírodní materiál, který je svou podstatou stále živý a reaguje na vnější podmínky, kterým je vystaveno. Z tohoto důvodu se na výrobu sauny nehodí každá dřevina. Na základě našich dlouholetých zkušeností vybíráme pro vás sauny z těch nejkvalitnějších materiálů, které se k tomu hodí. Pečlivým výběrem vhodného dřeva můžeme garantovat kvalitu vyráběných saun. Vybírat můžete ze široké nabídky obkladových materiálů, dovážených především ze Skandinávie a Kanady.

Materiál

Aspen světlý (osika)

Saunové palubky Aspen se vyznačují vysokou odolností vůči vlhkosti a vysokým teplotám. Osika si udržuje svou přirozenou barvu i své vlastnosti. Palubky jsou vhodné na výrobu kvalitních saunových obkladů, jelikož se nekroutí ani nepraskají. Osika je dřevo světlé barvy s výrazným leskem, které se vyznačuje čistými světlými liniemi bez suků a smolníků, což zaručuje luxusní vzhled sauny.

Osika podléhá menší oxidaci a žloutnutí než finský smrk. Profil 15 × 90 mm softline.

Materiál

Aspen světlý široký (osika)

Saunové palubky Aspen se vyznačují vysokou odolností vůči vlhkosti a vysokým teplotám. Osika si udržuje svou přirozenou barvu i své vlastnosti. Palubky jsou vhodné na výrobu kvalitních saunových obkladů, jelikož se nekroutí ani nepraskají. Osika je dřevo světlé barvy s výrazným leskem, které se vyznačuje čistými světlými liniemi bez suků a smolníků, což zaručuje luxusní vzhled sauny.

Osika podléhá menší oxidaci a žloutnutí než finský smrk. Profil 15 × 90 mm STS.

Materiál

Cedr červený

Západní červený cedr je jedno z nejkvalitnějších dřev na světě, které je uznávané pro svůj vzhled, houževnatost, nízkou hmotnost, izolační schopnosti a rozměrovou stabilitu. Pro tyto vlastnosti se velice hodí na výrobu saun a okolních obkladů. Červený cedr je opravdu nádherný, a to jak vzhledem, tak vůní. Žádný jiný materiál se nemůže vyrovnat jeho nádherné přírodní jemné vůni, a to je další jedinečný znak této dřeviny.

Původ cedru nalezneme v severní Americe a Kanadě. Profil WRC 18×131/140 mm.

Materiál

Cedr sukatý

Obklad ze sukatého cedru je zajímavý pro ty, kteří mají rádi originalitu a rustikálnější vzhled. Sukatý cedr je zajímavá varianta Cedr WRC, pro svoji jedinečnost. Má stejné vlastnosti jako červený cedr.

Původ cedru nalezneme v severní Americe a Kanadě. Profil 18 ×1 35 mm C – klasický.

Materiál

D Panel

Sauny jsou vyráběny z velkoformátových desek, kde základem je 5vrstvá překližka vyrobená z balzového dřeva a její finální vrstvu tvoří dýha.

 

Materiál

Olše

Klasická světlejší olše je ideální, pokud chcete, aby vaše sauna vypadala jemně a čistě. Výborný materiál pro stavbu sauny. Dřevo má velmi jemnou, téměř neznatelnou kresbu. Palubky mají krásný odstín do růžova, který se časem zvýrazní. Dřevo je zcela bez suků, s minimem viditelných letokruhů. Je ideální na údržbu svojí hladkostí a bezsukatostí.

Materiál

Smrk

Smrkové palubky jsou vhodným materiálem pro obkládání stěn saun. Materiál je vhodný jak pro finské sauny, tak i infrasauny. Severský smrk (Finsko) je charakteristický sukatou strukturou a smolníky, které sauně dodávají typickou vůni dřeva. Každý suk dotváří přirozenou přírodní atmosféru v sauně. Suky nesmějí být vypadané, sukovitost je jinak žádoucí a je typickým rysem dřeva. Kvalita palubek je dána především jeho sušením, aby v sauně nedošlo k jeho kroucení. Profil 14 × 90 mm softline.

Materiál

Thermoaspen široký

Tepelné zpracování palubek Aspen (osika) zlepšuje vlastnosti dřeva a otevírá nové možnosti použití těchto typů dřev. Tepelné zpracování je technologie, která zahrnuje přirozené změny buněk dřeva. V současné době tento typ dřev je široce používán při výrobě dekorativních tmavých obkladů, které kladou důraz na elegantní design saun. Tepelně modifikované dřevo je stejně kvalitní jako ostatní druhy dřeva. Vzhled saunových palubek thermoAspenu (osika) je dlouhodobý a odolný vůči vysokým teplotám. Rozměr 15 × 118 mm.

Materiál

Thermoaspen

Tepelné zpracování palubek Aspen (osika) zlepšuje vlastnosti dřeva a otevírá nové možnosti použití těchto typů dřev. Tepelné zpracování je technologie, která zahrnuje přirozené změny buněk dřeva. V současné době tento typ dřev je široce používán při výrobě dekorativních tmavých obkladů, které kladou důraz na elegantní design saun. Tepelně modifikované dřevo je stejně kvalitní jako ostatní druhy dřeva. Vzhled saunových palubek thermoaspenu (osika) je dlouhodobý a odolný vůči vysokým teplotám. Rozměr 15 × 90 mm.

Materiál

Thermo borovice

Materiál Thermoborovice má sníženou tepelnou vodivost (o 20 – 25 %) a proto je velice vhodný pro výrobu saunového interiéru. Díky tepelné úpravě nedochází vlivem tepla k uvolňování pryskyřice, která již byla odstraněna v průběhu procesu úpravy. Profily se působením tepla nedeformují vzhledem k lepší stabilitě získané vlivem změn, probíhajících v materiálu při tepelné úpravě. Materiál se nikdy nezahřeje tak, aby došlo k popálení nebo zranění saunujících se osob. Borovice je v případě palubek alternativou smrkového dřeva. Je oceňovaná pro svou dlouhou trvanlivost a velkou odolnost proti vlhkosti. Dřevo z borovice je charakteristické mírným červeným nádechem a výraznou dřevitou vůní, která časem slábne. Během let navíc dřevo lehce tmavne, a tím dotváří zajímavý kontrast s interiérem.Používá se převážně pro výrobu saunových lavic, roštů, opěrek zad a doplňků.

Materiál

Thermosmrk

Thermo smrk má podobné vlastnosti jako finský smrk. Hodí se na stavbu masivní sauny. Tepelně upravené dřevo je stejně kvalitní a má stejné vlastnosti jako ostatní druhy dřeva. Smrkové palubky jsou nejpoužívanějším materiálem pro obkládání stěn saun. Materiál je vhodný jak pro finské sauny, tak i infrasauny. Severský smrk je charakteristický sukatou strukturou a smolníky, které sauně dodávají typickou vůni dřeva. Každý suk dotváří přirozenou přírodní atmosféru v sauně. Suky nesmějí být vypadané, sukovitost je jinak žádoucí a je typickým rysem dřeva. Kvalita palubek je dána především jeho sušením, aby v sauně nedošlo k jeho kroucení.

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím