Otevřít menu
DYNTAR Sauna & wellness
Infrasauny

Infrasauna

Infračervená prohřívací kabina v žádném případě nenahrazuje klasickou saunovou lázeň. Jedná se o zcela odlišný druh relaxace, a navíc se liší i principem a způsobem obsluhy. Princip je především ve způsobu prohřívání těla. Zatímco v sauně se tělo prohřívá díky výrazně vyšší teplotě okolního vzduchu, v infračervené kabině k němu dochází vlivem tepelného záření, jež se podobá např. kachlovým kamnům.

Co je infračervené teplo? „Infračervené tepelné záření je součástí spektra elektromagnetických vln, k nimž patří i viditelné světlo. Přenos tepelné energie probíhá pomocí elektromagnetické oscilace, která vychází ze zářícího povrchu a převádí se při styku s tělem na teplo“. (Citace: Karl-Heinz Linderich)

V infračervené kabině se člověk potí při nižší teplotě vzduchu. Infračervené světlo se dále dělí na krátkovlnné infračervené záření A (760 až 1400 nm), IR záření B (1400 až 3000 nm) a dlouhovlnné záření C (3000 až 10 000 nm). Čím kratší je vlnová délka, tím více energie proniká hlouběji do pokožky. To znamená, že infračervené záření z lampy pronikne do pokožky v hloubce cca 0,1mm. Tělo se zahřeje na povrchu i pod povrchem pokožky. Právě proto používáme termín hloubkové tepelné záření.

U infračervených prohřívacích kabin nedochází k fyzickým výkyvům způsobeným střídáním tepla a chladu, jako je tomu v případě sauny.

Spínání pohybovým čidlem:

Díky způsobu prohřívání těla není důležité mít uzavřený prostor kabiny a už vůbec není důležitá teplota okolního vzduchu. To znamená, že není potřeba v kabině regulovat teplotu a tudíž je možné pro spínání našich kabin použít pohybové čidlo. Tento způsob spínání kabin snižuje náklady na provoz opravdu na minimum, protože kabina je připravená pouze tehdy, když ji opravdu využíváte. Čidlo je umístěné na lavici a kabina se spouští v momentě jeho zakrytí vaším tělem. Vaše tělo se tak rázem ocitne v ideální poloze pro přijímání infračerveného záření.

ZDRAVÍ A KRÁSA

Od počátku času, jeden každý organismus na Zemi závisel na teplu slunečního záření. Naše inovativní infračervené lehátka poskytují stejný zářivý, regenerační teplo bez škodlivých světelných vln Slunce.

Jak to funguje:

Infračervená terapie zvyšuje vaši pohodu podle:

  • Podporuje hlubokou relaxaci a snížení stresu.
  • Zlepšuje detoxikační pocení produkované infračerveným teplem, které obsahuje přibližně 20% toxických látek ve srovnání s 3% potu produkovaným cvičením nebo jinými zdroji teplelných terapií.
  • Zajišťuje podporu-It imunitního systému - stimuluje tvorbu krvinek, které pomáhají tělu bojovat proti virům a infekcím.
  • Zrychluje zotavení ze zranění – infračervené teplo pomáhá v těle uvolňovat enzymy, které zvyšují vylučování poškozených tkání.
  • Zmírňuje bolesti kloubů a ztuhlost – infračervené teplo proniká hluboko do svalového a kosterního systému a nastává rychlá úleva od bolesti kloubů.
  • Zlepšuje krevní oběh a pomáhá snižovat krevní tlak.
  • Pomáhá při regulaci hmotnosti / Vedení-it mírně urychluje spalování kalorií.
  • Omlazováním své kůže infračerveným zářením pomáhá stimulovat produkci kolagenu a regeneraci pokožky, dochází ke zlepšení pleti, její textury a pružnosti.

sauna


Sauna od společnosti Dyntar spol. s.r.o.

13 důvodů Dyntar spol. s.r.o.
pro ty, co vyžadují profesionální přístup,
originalitu řešení a vysokou kvalitu provedení.

Originální řešení Vaší sauny nebo infrasauny

Maximální komfort pro Vás v průběhu celé realizace

25 let zkušeností s výrobou saun

Precizní výroba sauny ve vlastním výrobním závodě

Garance nejmodernějších technologií

Záruka nevšedního a moderního designu

Výroba saun jen z exklusivních materiálů

Individuální přístup k návrhu, výrobě a montáži Vaší sauny

7 let záruky na sauny, infrasauny a wellness vybavení

Na vybrané součásti sauny doživotní záruka

Zdarma doprava a montáž sauny

Expresní záruční i pozáruční servis

Ocenění produktů i firmy odborníky  |   3. místo v soutěži Vodafone firma roku 2016Poptejte saunu online a získejte slevu 5%

Vyplněním poptávkového formuláře získáte při případné objednávce našich produktů dodatečnou slevu 5% na kompletní dodávku. Naši specialisté vás budou obratem kontaktovat, aby vám pomohli s výběrem vaší vysněné sauny.

Kolik je 5+2