Před vstupem do kabiny je třeba se osprchovat, umýt mýdlem a osušit. Při pobytu v kabině mít pod sebou vždy suchý ručník (ne mokrý z bazénu).
Délka pobytu v infrakabině je individuální a liší se dle typu instalovaných infrazářičů, obecně doporučujeme 5 – 20 minut. Optické senzory spínají infrazářiče podle obsazenosti jednotlivých míst. Kabina se nenatápí na určitou teplotu. To je principem klasické sauny, kde je vzduch vytápěn saunovým topidlem. Zatímco v sauně se tělo zahřívá především výrazně vyšší teplotou okolního vzduchu, v infračervené kabině k němu dochází vlivem tepelného záření. V infrakabině je běžná prostorová teplota. Pouze při plném obsazení teplota vzduchu druhotně stoupá. V infrakabině zůstáváme pouze, dokud je nám teplo příjemné.
Infrakabina slouží k prohřátí svalstva, vaziva, kloubů před sportovní aktivitou (včetně plavání), masáží. Infračervené teplo má příjemný a uvolňující účinek zejména při studeném počasí, při léčbě revmatismu, bolestí zad i po sportovní činnosti. Stimuluje krevní oběh, zvyšuje rozpínavost tkání, zlepšuje elasticitu a napětí kůže, ihned snižuje svalové napětí, ztuhlost svalstva, vaziva, šlach apod. Snižuje otoky, bolest, zastavuje záněty a urychluje hojení. Působí pozitivně při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže, zlepšuje její prokrvení. Účinná psychická relaxace a regenerace organismu.
Obecná indikace prohřívání je u zdravých osob bez omezení. Nemocný zájemce o prohřívání se má vždy předem poradit se svým ošetřujícím lékařem.
Kontraindikace: akutní, zejména horečnatá onemocnění; záněty orgánů, zejména cév; nevyrovnaná onemocnění srdce a oběhu; těžké formy epilepsie; rakovina a ostatní maligní tumory; úrazy provázené krvácením; hnisající onemocnění kůže; mokvající ekzémy.