sauna a infrasauna DYNTAR spol. s.r.o., Vitiněves 132, 506 01 Jičín, tel.: +420 602 232 031, e-mail: info@dyntar.cz
Otevřít menu
Sauny Dyntar
Vše, co byste mohli chtít vědět o infrasaunách

Vše, co byste mohli chtít vědět o infrasaunách

20.1.2022

Přemýšleli jste už o tom, pořídit si vlastní saunu? A pokud ano, víte už, jaký typ? Mezi finskou a infrasaunou je totiž dost velký rozdíl, ačkoliv benefity s sebou přinášejí oba typy. Tento článek se zaměřuje na výhody, benefity i časté dotazy ohledně infrasaun — finským saunám bude věnován jeden z příštích článků.

Co je infrasauna

Zatímco ve finské sauně se ohřívá vzduch, od kterého se následně ohřeje i vaše tělo, infrasauna ohřívá vaše tělo přímo. Děje se tak prostřednictvím infračerveného záření, které je normální součástí slunečního světla, zodpovědnou za přenos tepelné energie. Tím, že infračervené záření ohřívá tělo přímo, stačí k provozu infrasauny nižší teploty, než se kterými se běžně potkáte ve finských saunách.

Benefity infrasaunování

Pravidelné návštěvy infrasauny mohou znamenat velký přínos pro vaše zdraví, psychickou pohodu i krásný zevnějšek.

Zlepšuje psychickou pohodu

Četné vědecké studie dokazují pozitivní účinky působení suchého tepla na subjektivní psychické rozpoložení jedince. Terapie v infrasauně se doporučuje i na zmírnění symptomů u osob trpících úzkostmi nebo depresí.

Čistí pokožku

V rámci procesu pocení se z pokožky vyplavují i hluboko usazené nečistoty a odumřelé kožní buňky. Díky zvýšenému prokrvení je vaše pokožka lépe zásobená živinami, sjednotí se i její tón a pleť vypadá zářivější. Infrasauna pomáhá rovněž při léčbě akné, ekzému, lézí a dalších kožních potíží.

Okysličuje tkáně

Kyslík je hlavním palivem lidského organismu, který funguje nejlépe, je-li dosaženo optimální hladiny kyslíku, rovnoměrně ve všech orgánech. Za normálních okolností se však část kyslíku bez užitku ztrácí během jeho transportu po těle. Teplo v sauně pozitivně ovlivňuje schopnost hemoglobinu transportovat kyslík do všech tkání a orgánů.

Podporuje imunitu

Zvýšená teplota je přirozeným obranným mechanismem organismu ve chvíli, kdy bojuje s infekcí. I umělé zvýšení teploty působením vnějšího vlivu však nastartuje vaše vnitřní obranné mechanismy, a navíc usmrtí většinu nežádoucích bakterií. Společně s potem se při saunování vyplaví i další škodlivé látky, což je jen další plus pro vaše zdraví.

Pomáhá při hojení ran

Infrasauny mimo jiné dovedou snížit citlivost vnitřních receptorů bolesti, takže působí jako mírné analgetikum. Díky lepšímu přívodu kyslíku a živin do tkání se také prokazatelně rychleji hojí rány a snižuje se pravděpodobnost vzniku trvalých jizev. Tento benefit žádný jiný typ sauny nenabízí.

Snižuje krevní tlak

Vědecké studie prokázaly, že saunování dokáže snížit systolický i diastolický krevní tlak, s efektem patrným již bezprostředně po prvním 30minutovém sezení.

Pomáhá zhubnout

Zvýšené prokrvení tkání vede i k rychlejšímu metabolismu, a tím pádem i zrychlenému odbourávání tuků. Při pravidelném saunování lze dosáhnout úbytku tělesného tuku až o 5 % během 3 měsíců. Samozřejmě při hubnutí nelze spoléhat pouze na saunování, nicméně v kombinaci se zdravým jídelníčkem jde o prokazatelně podpůrný prvek.

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím