sauna a infrasauna DYNTAR spol. s.r.o., Vitiněves 132, 506 01 Jičín, tel.: +420 602 232 031, e-mail: info@dyntar.cz
Otevřít menu
Sauny Dyntar
Saunováním proti únavě — jarní, i té chronické

Saunováním proti únavě — jarní, i té chronické

11.5.2022

Jen málokdo se nikdy necítí unavený. Možná na vás únava sedá s příchodem jara (a někoho se přitom ne a ne pustit), možná se cítíte všeobecně rychleji unavení, pokud jste prodělali covid. Anebo možná trpíte takzvanou chronickou únavou, neboli únavovým syndromem, případně fibromyalgií, tedy mimokloubním revmatismem. Všechny tyto stavy mají společného jmenovatele, kterým je únava. A sauna by vám mohla pomoci se jí konečně nadobro zbavit.

Chronický únavový syndrom je stav, jímž trpí nejčastěji ženy mezi 25 a 45 lety. Projevuje se nejčastěji jako dlouhodobý pocit únavy, vyčerpání a psychické nepohody. Mezi další příznaky může patřit také:

  • problémy se spánkem,
  • bolest svalů či kloubů,
  • bolesti hlavy,
  • bolest v krku, případně citlivé krční uzliny,
  • problémy s pamětí, neschopnost se soustředit nebo jasně přemýšlet,
  • točení hlavy, závratě.

Léčba podobných stavů se soustředí především na zmírnění nepříjemných symptomů, jako je právě únava. Studie, prováděné v Japonsku, Spojených státech i Evropě opakovaně potvrdily pozitivní vliv saunování u pacientů s chronickým únavovým syndromem.

Prokázal se především pozitivní vliv infrasauny, která zahřívá tělo přímo. V rámci americké studie reportovalo 11 z 13 pacientek výrazné zlepšení jejich stavu po 15 saunových sezeních.

Jak vás sauna zbaví únavy

Únava i pocity deprese nebo sklíčenosti mizí již po několika sezeních v infrasauně. Hlavní roli zde v každém případě hraje právě proces zahřívání těla, a tím také lepší prokrvení i okysličení celého organismu.

Teplo v infrasauně pomáhá také při detoxikaci organismu, která je při únavě obecně rovněž nesmírně důležitá. Jednou z možných příčin únavy totiž může být i zvýšené množství těžkých kovů jako olovo, arsen nebo rtuť v organismu. Proces pocení v rámci saunování pomůže tyto látky z těla vyloučit, aniž by se příliš zatěžovaly ledviny nebo játra.

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím