sauna a infrasauna DYNTAR spol. s.r.o., Vitiněves 132, 506 01 Jičín, tel.: +420 602 232 031, e-mail: info@dyntar.cz
Otevřít menu
Sauny Dyntar
Bezpečná sauna

Bezpečná sauna

Dovolte nám, abychom vám představili známku Bezpečná sauna a vysvětlili vám její význam a důležitost ve světě saunování. Naše filosofie bezpečné sauny vychází z vyhlášky č.238/2011 Ministerstva zdravotnictví a našich dlouholetých zkušeností s výrobou saun.

Jde nám především o to, aby se uživatelé sauny cítili v našich saunách nejen příjemně, ale hlavně bezpečně. Známka Bezpečná sauna vám tedy garantuje to, že námi vyráběné sauny jsou opravdu bezpečné.

Sauna se skládá celkem ze tří částí – prohřívárna (samotná sauna), ochlazovna a odpočívárna. Nejen při návrhu, ale také při samotné výrobě a následné realizaci celého prostoru sauny dbáme především na to, aby:

  • stěny i strop byly obloženy pouze materiálem s nízkou tepelnou vodivostí, aby při styku pokožky se dřevem nedošlo k popálení.
  • lavice, rošty, kryt topidla a opěrky zad vyrábíme tak, aby saunující nepřišel do styku s vruty a nedošlo tak k poranění či popálení.
  • naše unikátní regulátory teploty byly osazeny tepelnou pojistkou, která při případném přehřátí kabiny odpojí saunové topidlo z provozu.
  • saunová topidla byla v sauně umístěna tak aby nedošlo k náhodnému dotyku saunujících se osob.
  • náš vlastní cirkulační systém zaručoval nejen rovnoměrné vyhřátí kabiny, které prodlužuje životnost topných spirál, ale především zajišťoval dostatečné odvětrání potírny.
  • osvětlovací tělesa byla umístěna s ohledem na bezpečnost saunujících osob.
  • se dveře vždy otevíraly směrem ven z potírny a byly osazeny magnety, nikoliv běžným zámkem se západkou.
  • každé elektrické zařízení mělo výstupní kontrolu provedenou akreditovaným revizním technikem.

Známku Bezpečná sauna používáme od roku 2017.

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím